Kalendarz wydarzeń PrimaLife

Chcesz brać aktywny udział w wydarzeniach PrimaLife? Skorzystaj z naszego kalendarza i znajdź wydarzenia w Twojej okolicy!

Polecamy!

Bezpieczne kosmetyki i zabiegi kosmetyczne po leczeniu onkologicznym. #Różowa Akademia - cykl warsztatów

11 grudnia 2019, godz. 18:00
Pomorski Park Naukowo -Technologiczny w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98
udział bezpłatny
liczba uczestników: 50

Spotkania z ekspertami

Zapraszamy na cykl czterech, bezpłatnych warsztatów organizowanych wraz ze Stowarzyszeniem Onkologia Gdyńska w ramach projektu "Primavera w Trosce o Kobiety". Wspieramy kobiety doświadczone rakiem piersi w radzeniu sobie z chorobą. 

#Różowa Akademia, czyli dawka wiedzy, empatii, motywacji, aktywności i zrozumienia podczas inspirujących warsztatów ze specjalistami

Niebezpieczne składy w kosmetykach. Zabiegi kosmetyczne przywracające zdrowy wygląd skórze po przebytym leczeniu onkologicznym.

Składy kosmetyków i produktów do pielęgnacji systematycznie wydłużają się, coraz trudniej poruszać się w gąszczu obco brzmiących nazw. Są wśród nich jednak takie składniki, które zaklasyfikowane  (np. przez Międzynarodową Agencję Badania Raka) zostały jako kancerogenne. Których substancji zdecydowanie powinniśmy unikać, jakie składniki są dla nas bezpieczne dowiesz się na wykładzie prowadzonym przez kosmetologa.Podczas leczenia onkologicznego skóra narażona jest na znaczne przesuszanie, podrażnienia  i przebarwienia. Często powstają blizny i bruzdy, stany zapalne lub grzybiczne. Druga część warsztatów poświęcona będzie zabiegom pielęgnacyjnym, które złagodzą konsekwencje chemioterapii czy radioterapii i na nowo przywrócą skórze blask i zdrowie.


Z kim się spotkasz:

Izabela Ryska
biotechnolog leków. Absolwentka kierunku Biotechnologia leków Politechniki Gdańskiej, Wydział Chemiczny.
Ścieżkę zawodową związała z tworzeniem kosmetyków naturalnych. Od listopada 2015 r. pracowała nad autorskim składem kosmetyku. Stworzyła projekt świecy do masażu. Świeca podczas topienia zamienia się w olejek do masażu o temperaturze zbliżonej do temperatury ludzkiego ciała. Pomysł został doceniony przez miasto Gdynię, jest laureatką Konkursu Gdyński Biznesplan 2017. Wierzy, że poprzez edukację, spotkania, pokazy i nowe linie kosmetyków pomoże odbiorcom w zabieganym życiu znaleźć czas na refleksję i zjednoczenie się z naturą. Izabela prowadzi szkolenia z tworzenia kosmetyków oraz naturalnej pielęgnacji ciała w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, w szkołach TEB, Żak, Cosinus oraz w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.

Tematyka naszych pozostałych spotkań:


11 września 2019 - dieta:
Dieta w profilaktyce chorób nowotworowych

10 października 2019 - aktywność fizyczna
Warsztaty taneczne połączone z treningiem dna miednicy – w tańcu przeciwko rakowi piersi

13 listopada 2019 - psychologia
Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej i jej doświadczaniu


11 grudnia - pielęgnacja
Niebezpieczne składy w kosmetykach. Zabiegi kosmetyczne przywracające zdrowy wygląd skórze po przebytym leczeniu onkologicznym.


Godzina: 18.00 - 21.00
Każde warsztaty trwają około 2 godzin, po nich zapraszamy jeszcze na  na rozmowę przy kawie, wymianę doświadczeń

Pomorski Park Naukowo - Technologiczny
al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
budynek IV, sala F02 (parter)

Stowarzyszenie Onkologia  Gdyńska działa od 2014 roku przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska działa na rzecz pogłębiania o propagowania wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów wśród osób chorujących, zagrożonych zachorowaniem, jak i lekarzy. Stowarzyszenie ma na celu pomoc pacjentom zakresie dostępu do środków specjalistycznych, doradztwo, organizację szkoleń dla osób zainteresowanych tematyką. Ostatnim projektem Stowarzyszenia zakończonym sukcesem jest zbiórka funduszy na ogród na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK dla pacjentów onkologicznych, którzy podczas leczenia mogą spędzić czas na powietrzu wśród zieleni.

Podczas warsztatów w ramach #Rózowej Akademii spotkamy się z Panią Anną Kleina, autorką książki "Opowiem Ci o raku, praktyczny przewodnik dla dzieci i młodzieży".
Publikacja jest odpowiedzią na potrzebę wyjaśnienia dzieciom i młodzieży problemów związanych z leczeniem nowotworów. Jest przeznaczona dla dzieci od 10 lat. Przy jej powstaniu współpracowali lekarz specjalista radioterapii Marcin Kurowicki i psycholog psychoonkolog Karolina Filipowicz-Winczura. Książki będą dostępne na miejscu i rozdawane zainteresowanym osobom.


Zarezerwuj miejsce na warsztaty!

Wybierz Twój cel

Otrzymasz propozycję Planu dla Ciebie

Przetestuj go przez 7 dni bezpłatnie i bez zobowiązań