Piszemy dla Ciebie

Nasza wiedza, to inspiracja dla Twojego zdrowego stylu życia

Specjalistyczne artykuły PrimaLife Style

PrimaLife Style to magazyn fachowej wiedzy, w którym chcemy podzielić się z Tobą informacjami na temat zdrowego i zrównoważonego życia.

Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu dietetyki, fizjoterapii, aktywności fizycznej, psychologii i kosmetologii. W naszych artykułach poruszamy tematy ważne, ciekawe, intrygujące, te będące na topie i te ponadczasowe.

Magazyn PrimaLife Style to Twój przewodnik po zdrowym stylu życia.

Dieta

Co jeść wczesną wiosną aby być zdrowym?

Wczesna wiosna to okres, podczas którego wiele osób odczuwa obniżony nastrój, spada nam odporność, częściej musimy rezygnować z codziennych obowiązków z uwagi na spadek sił witalnych i choroby. To wynik potocznie zwanego „przesilenia wiosennego”, które tak naprawdę wiąże się z dużymi wahaniami pogodowymi charakteryzującymi nadchodzącą wiosnę. Rosnąca temperatura sprawia, że mniej dbamy o swoje zdrowie (na przykład lżej się ubierając). Jednak organizm w tym okresie nie jest na tyle uodporniony, by poradzić sobie z czynnikami, na które go narażamy.

Czytaj
Ryż brązowy czy biały - który wybrać?

Ryż to jedno z najstarszych, najbardziej uniwersalnych oraz najważniejszych zbóż świata. Od ponad 5000 lat jest elementem diety człowieka, dostarczając mu wielu składników odżywczych. Jednak zależnie od rodzaju ryżu jego skład może się trochę różnić. A odmian tego zboża jest około 40 000! Który ryż – brązowy czy biały – warto jeść częściej i dlaczego?

Czytaj
Dieta na oczyszczanie organizmu z toksyn - co powinno się w niej znaleźć

Diety typu „detoks” szturmem zdobywają serca…niestety często naiwnych klientów. Procesy oczyszczania organizmu przebiegają w ciele przez cały czas i wcale nie potrzeba wykonywać cotygodniowych czy kilkukrotnych w trakcie roku „detoksów” dietetycznych. Za procesy oczyszczania organizmu odpowiadają przede wszystkim dwa narządy – wątroba i nerki. Jednak nie można powiedzieć, że dieta nie ma żadnego wpływu na procesy oczyszczania organizmu. Niektóre składniki zawarte w produktach spożywczych mogą wspomagać pracę wątroby i nerek, a przez to przyczyniać się do usuwania z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

Czytaj

Baza wiedzy PrimaLife Dlaczego warto?

Chcemy dzielić się naszą wiedzą i być Twoim przewodnikiem po tematyce zdrowego stylu życia. Nasz magazyn to zarówno specjalistyczne opracowania, jak i codzienne, praktyczne wskazówki bazujące przedze wszystkim na naszej praktyce zawodowej.

Dieta Dieta

Dieta

Zdrowe nawyki żywieniowe
i prawidłowy jadłospis

Nauczymy Cię zdrowych nawyków żywieniowych i planowania racjonalnego jadłospisu dla siebie i Twoich bliskich. Dowiesz się na co nalezy zwracać uwagę w diecie i czego się wystrzegać.

Aktywność fizyczna Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna

Trening to świadoma praca z ciałem

Zmotywujemy Cię do regularnych ćwiczeń oraz umiejętnej pracy ze swoim ciałem. Pokażemy także jak odpowiednio gospodarować czasem pomiędzy aktywnością a odpoczynkiem.

Psychologia Psychologia

Psychologia

Inspiracja i motywacja
do pracy nad sobą

Poruszamy tematy trudne oraz te oczywiste. Zwracamy uwagę na problemy, z którymi być może próbujesz się uporać. Stawiamy tezy, uczymy samoświadomości.

Pielęgnacja Psychologia

Pielęgnacja

Wskazówki i podpowiedzi
ułatwiające codzienną pielęgnację swojego ciała

Nasi kosmetolodzi podpowiedzą Ci jakie kosmetyki są najlepsze dla Twojego typu skóry. Poznasz zasady i metody pracy nad pięknem swojego ciała.

Profesjonalizm, efektywność, zmiana nawyków i życia to zasługa zespołu specjalistów primalife. Zaufaj ludziom z pasją, doświadczeniem i wiedzą, których spotkasz podczas pobytu:

Nikodem Kotewicz

Trener personalny

Karolina Gełdon

Fizjoterapeuta

Katarzyna Matejczyk

Psycholog

Małgorzata Stępniak

Psycholog

Elżbieta Krzyżaniak

Psycholog

Agata Derewicz

Dietetyk

Monika Gawrysiak

Psycholog

Izabela Ryska

Kosmetolog

Bartosz Kulczyński

Dietetyk

Agata Szelągowska

Fizjoterapeuta

Elementy Systemu PrimaLife

PrimaLife jest jednym, spójnym systemem składającym się z czterech elementów. Fundamentem każdego z tych elementów jest filozofia zdrowego stylu życia, w której harmonijnie przenikają się 4 obszary: dieta, aktywność fizyczna, pielęgnacja oraz psychologia

PrimaLife Travel

Inspirujące i niebanalne wyjazdy

Przejdź do strony

PrimaLife Events

Warsztaty, Szkolenia, Wydarzenia, Spotkania

Przejdź do strony

PrimaLife Plan

Spersonalizowany Plan Na Zdrowy Styl Życia

Przejdź do strony

PrimaLife Style

Magazyn Specjalistycznej Wiedzy

Przejdź do strony

Społeczność PrimaLife dołącz do nas

Inspiracje, pytania, odpowiedzi, rekomendacje, czyli rozmowy wśród osób podobnych do Ciebie. Przyłącz się do nas!