Kalendarz wydarzeń PrimaLife

Chcesz brać aktywny udział w wydarzeniach PrimaLife? Skorzystaj z naszego kalendarza i znajdź wydarzenia w Twojej okolicy!

Polecamy!

Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej i jej doświadczaniu. #Różowa Akademia - cykl warsztatów

13 listopada 2019, godz. 18:00
Pomorski Park Naukowo -Technologiczny w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98
udział bezpłatny
liczba uczestników: 50

Spotkania z ekspertami

#Różowa Akademia, czyli dawka wiedzy, empatii, motywacji, aktywności i zrozumienia podczas inspirujących warsztatów ze specjalistami


Zapraszamy na cykl czterech, bezpłatnych warsztatów organizowanych wraz ze Stowarzyszeniem Onkologia Gdyńska w ramach projektu "Primavera w Trosce o Kobiety". Wspieramy kobiety doświadczone rakiem piersi  w radzeniu sobie z chorobą.


Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej i jej doświadczaniu.

Moment diagnozy wiąże się zazwyczaj z trauma dla pacjenta i jego bliskich. Pojawiają się silne i trudne emocje: lęk, rozpacz strach, gniew, żal. Bardzo często choremu brakuje narzędzi, żeby samemu sobie z nimi poradzić, pojawia się depresja, rezygnacja albo wyparcie. W takim momencie równie ważna jak opieka lekarza onkologa jest opieka psychologiczna nad pacjentem. Warto zwrócić się o pomoc do psychologa lub psychologa z doświadczeniem w pracy     z osobami chorymi. Podczas wykładu dowiesz się, gdzie szukać pomocy, jak wygląda terapia, w czym może pomóc psychoonkolog. Jaka jest rola bliskich i opiekuna osoby chorej.

Z kim się spotkasz:

Izabela Malicki
Psycholog, psychoonkolog. Pracuje w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku z pacjentami chorującymi onkologicznie i ich bliskimi. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Współpracuje            z Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach projektu „Wsparcie po Stracie" oraz      
z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku w ramach Zintegrowanego Modelu Opieki nad Pacjentami                 
z Zaawansowaną POChP jak i w ramach Gdańskiego Centrum Geriatrii. Ukończyła Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. W życiu prywatnym w dużej mierze kieruje się intuicją. Praktykuje Mindfulness. Czas wolny lubi spędzać na łonie natury.Tematyka naszych pozostałych spotkań:


11 września 2019 - dieta:
Dieta w profilaktyce chorób nowotworowych


13 października 2019- sktywność fizyczna
Warsztaty taneczne połączone z treningiem dna miednicy - w tańcu przeciwko rakowi piersi

11 grudnia - pielęgnacja
Niebezpieczne składy w kosmetykach. Zabiegi kosmetyczne przywracające zdrowy wygląd skórze po przebytym leczeniu onkologicznym.


Godzina: 18.00 - 21.00
Każde warsztaty trwają około 2 godzin, po nich zapraszamy jeszcze do zadawania pytań, wymiany doświadczeń

Pomorski Park Naukowo - Technologiczny
al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
budynek IV, sala F017 (parter)

Stowarzyszenie Onkologia  Gdyńska działa od 2014 roku przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska działa na rzecz pogłębiania o propagowania wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów wśród osób chorujących, zagrożonych zachorowaniem, jak i lekarzy. Stowarzyszenie ma na celu pomoc pacjentom zakresie dostępu do środków specjalistycznych, doradztwo, organizację szkoleń dla osób zainteresowanych tematyką. Ostatnim projektem Stowarzyszenia zakończonym sukcesem jest zbiórka funduszy na ogród na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK dla pacjentów onkologicznych, którzy podczas leczenia mogą spędzić czas na powietrzu wśród zieleni.

Podczas warsztatów w ramach #Rózowej Akademii spotkamy się z Panią Anną Kleina, autorką książki "Opowiem Ci o raku, praktyczny przewodnik dla dzieci i młodzieży".
Publikacja jest odpowiedzią na potrzebę wyjaśnienia dzieciom i młodzieży problemów związanych z leczeniem nowotworów. Jest przeznaczona dla dzieci od 10 lat. Przy jej powstaniu współpracowali lekarz specjalista radioterapii Marcin Kurowicki i psycholog psychoonkolog Karolina Filipowicz-Winczura. Książki będą dostępne na miejscu i rozdawane zainteresowanym osobom.


Zarezerwuj miejsce na warsztaty!

Wybierz Twój cel

Otrzymasz propozycję Planu dla Ciebie

Przetestuj go przez 7 dni bezpłatnie i bez zobowiązań