Kalendarz wydarzeń PrimaLife

Chcesz brać aktywny udział w wydarzeniach PrimaLife? Skorzystaj z naszego kalendarza i znajdź wydarzenia w Twojej okolicy!

Polecamy!

Warsztaty tanecze połączone z treningiem dna miednicy. #Różowa Akademia - cykl warsztatów

10 października 2019, godz. 18:00
Pomorski Park Naukowo -Technologiczny w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98
udział bezpłatny
liczba uczestników: 50

Spotkania z ekspertami


Zapraszamy na cykl czterech, bezpłatnych warsztatów organizowanych wraz ze Stowarzyszeniem Onkologia Gdyńska w ramach projektu "Primavera w Trosce o Kobiety". Wspieramy kobiety doświadczone rakiem piersi w radzeniu sobie z chorobą. 

#Różowa Akademia, czyli dawka wiedzy, empatii, motywacji, aktywności i zrozumienia podczas inspirujących warsztatów ze specjalistami

Warsztaty taneczne połączone z treningiem dna miednicy - w tańcu przeciwko rakowi piersi

Ćwiczenia fizyczne są dobrym i potwierdzonym przez badaczy antidotum na problemy za masa ciała – pacjentki leczone na raka piersi mają tendencję do tycia podczas terapii, a po niej trudność z pozbyciem się zbędnych kilogramów. Ruch zmniejsza ryzyko nawrotów choroby, a także śmiertelność, ma pozytywny wpływ na psychikę i samoocenę. Podczas warsztatów weźmiemy udział w treningu z elementami tańca, który pokaże uczestniczkom jak mogą wrócić do formy i czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. 


Z kim się spotkasz:
Karolina Gełdon
magister fizjoterapii, personalny trener zdrowia, instruktorka fitness i rekreacji ruchowej, pilates oraz tańca. Karolina swoja postawą na co dzień promuje zdrowy styl życia, stawia na profilaktykę i terapię w nurcie holistycznym.

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu WSZ w Gdańsku o specjalizacji rehabilitacja funkcjonalna. Studia podyplomowe na kierunku seksuologia kliniczna w SWPS w Sopocie.

Tematyka naszych pozostałych spotkań:

  • 11 września 2019 - dieta:
    Dieta w profilaktyce chorób nowotworowych

  • 13 listopada 2019 - psychologia
    Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej i jej doświadczaniu

  • 11 grudnia - pielęgnacja
    Niebezpieczne składy w kosmetykach. Zabiegi kosmetyczne przywracające zdrowy wygląd skórze po przebytym leczeniu onkologicznym.


Godzina: 18.00 - 21.00
Każde warsztaty trwają około 2 godzin, po nich zapraszamy jeszcze na  na rozmowę przy kawie, wymianę doświadczeń

Pomorski Park Naukowo - Technologiczny
al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
budynek IV, sala F017 (parter)

Stowarzyszenie Onkologia  Gdyńska działa od 2014 roku przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska działa na rzecz pogłębiania o propagowania wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów wśród osób chorujących, zagrożonych zachorowaniem, jak i lekarzy. Stowarzyszenie ma na celu pomoc pacjentom zakresie dostępu do środków specjalistycznych, doradztwo, organizację szkoleń dla osób zainteresowanych tematyką. Ostatnim projektem Stowarzyszenia zakończonym sukcesem jest zbiórka funduszy na ogród na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK dla pacjentów onkologicznych, którzy podczas leczenia mogą spędzić czas na powietrzu wśród zieleni.

Podczas warsztatów w ramach #Rózowej Akademii spotkamy się z Panią Anną Kleina, autorką książki "Opowiem Ci o raku, praktyczny przewodnik dla dzieci i młodzieży".
Publikacja jest odpowiedzią na potrzebę wyjaśnienia dzieciom i młodzieży problemów związanych z leczeniem nowotworów. Jest przeznaczona dla dzieci od 10 lat. Przy jej powstaniu współpracowali lekarz specjalista radioterapii Marcin Kurowicki i psycholog psychoonkolog Karolina Filipowicz-Winczura. Książki będą dostępne na miejscu i rozdawane zainteresowanym osobom.


Zarezerwuj miejsce na warsztaty!


Wybierz Twój cel

Otrzymasz propozycję Planu dla Ciebie

Przetestuj go przez 7 dni bezpłatnie i bez zobowiązań