Joga twarzy jest rodzajem gimnastyki twarzy, która ma na celu przywrócić skórze jędrność, wygładzić zmarszczki, poprawić krążenie krwi, a w efekcie końcowym rozjaśnić cerę i nadać jej promienny wygląd.

Czy Joga Twarzy działa?

Joga twarzy bazuje na technikach zaczerpniętych z klasycznej jogi i ajurwedy. Regularny trening 50 mięśni twarzy zwiększa ich napięcie i objętość. Poza tym joga twarzy pozwala wymodelować owal twarzy, a także zniwelować problem drugiego podbródka. Typów ćwiczeń jest wiele, każde działają na inne partie mięśniowe.

Pierwsze efekty powinny być widoczne już po 2-3 tygodniach ćwiczeń. Jogę twarzy można wykonywać w zasadzie zawsze i wszędzie. Jest skuteczna także w walce ze stresem.

Od czego zaczynamy?

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest rozluźnienie twarzy i jej prawidłowe rozgrzanie. Skórę można również posmarować kremem lub oliwką. Joga to ćwiczenia, które wpływają na poprawę kondycji całego ciała, a więc przed przystąpieniem do ćwiczeń należy się wyprostować w pozycji leżącej lub siedzącej. Trzeba również wyciszyć się i wyrównać oddech.

Ćwiczenia jogi twarzy

Gama ćwiczeń w przypadku jogi twarzy jest dość duża. Często wykonywane są np. czynności, które mają na celu  wzmocnienie mięśni okrężnych ust i policzków. Polega to m.in. na położeniu palców wskazujących w kącikach ust i ich rozciągnięciu. Należy dodatkowo stawiać temu opór poprzez odpowiednie napięcie mięśni. Takie ćwiczenie powtarza się około 10 razy. W czasie przerw twarz warto rozluźnić.

Inne ćwiczenia mogą poprawić z kolei wygląd ust, aby wydawały się pełniejsze niż w rzeczywistości. Wystarczy jedynie wziąć oddech przez nos i wypuszczać powietrze ustami ułożonymi w charakterystyczny dzióbek. Drugim etapem jest wypuszczanie powietrza wydymając górną wargę, która dodatkowo przytrzymuje się dwoma palcami. W tym przypadku wystarczą już  3-4 powtórzenia.


Źródło: Primalife.pl