Body wrapping stosuje się, aby:
- nawilżyć skórę
- wyszczuplić brzuch, uda, pośladki
- zredukować cellulit
- usunąć toksyny z organizm
Krok pierwszy domowego body wrappingu: peeling ciała
Przed body wrapingiem wykonaj peeling na obszarze ciała, które zostanie poddane temu zabiegowi. Dzięki temu substancje aktywne, które zostaną zastosowane podczas body wrappingu będą lepiej przenikały do skóry.Polecam zrobić domowy peeling na bazie fusów z kawy. W tym celu wsyp do słoiczka 2 łyżki fusów z kawy, 1 łyżkę oleju z pestek winogron oraz 1 łyżkę oliwy z oliwek. Całość dokładnie wymieszaj. Tak przygotowany peeling nakładaj na ciało zwilżoną ręką. Możesz robić to ruchami okrężnymi lub podłużnymi. Jeśli tarcie jest za mocne zwilż lekko ciało. Przy nakładaniu peelingu na ciało nie spiesz się. Przeznacz 10-15 minut na masaż ciała. Po aplikacji peelingu zmyj resztki preparatu i osusz ciało.
Kofeina, która zawarta jest w kawie wpływa dobrze na mikrokrążenie skórne. Dzięki czemu skóra po zastosowaniu kosmetyków z kofeiną staje się gładka i jędrna. Stosując peeling kawowy efekt body wrappingu zostaje wzmocniony.
Krok drugi domowego body wrappingu: nałożenie na ciało kosmetyków nawilżających, wyszczuplających lub redukujących cellulit.
Pamiętaj, aby stosować dobrej jakości kosmetyki. Uzyskasz w ten sposób najlepsze efekty. Wybieraj kosmetyki, które mają wysokie stężenia składników aktywnych. Szukaj kosmetyków, które w swoim składzie mają m.in.: kofeinę, algi morskie, spirulinę, chili, imbir, cynamon czy guaranę.
Od celu jaki chcemy osiągnąć, należy użyć odpowiedniego kosmetyku. Mogą to być preparaty nawilżające, wyszczuplające lub redukujące cellulit.
Kosmetyk nakładamy na wybraną część ciała, a następnie owijamy ciało folią. Ważne jest, aby bardzo szczelnie owinąć ciało. Tak, aby nigdzie nie dostawało się powietrze. Ucisk folii pobudzi krążenia krwi, natomiast ciepło, jakie się zacznie wydzielać otworzy pory. Dzięki temu substancje aktywne zawarte w balsamie wyszczuplającym będą mogły wniknąć głębiej i w rezultacie zadziałają skuteczniej. W trakcie zabiegu zalecany jest odpoczynek pod kocem.
Na samym początku przygody z body wrappingiem zabieg może trwać od 15 do 20 minut. Później można stopniowo go wydłużać do 30–40 minut. Po wykonanym zabiegu umyj ciało i nałóż swój ulubiony balsam.
Ilość zabiegów, aby zauważyć rezultaty powinna wynosić około 10. Zabieg powtarza się co 3– 4 dni.
Przeciwwskazania do stosowania body wrapingu:
- ciąża / laktacja
- żylaki, zakrzepowe zapalenie żył
- choroby układu krążenia, nadciśnienie
- podrażnienia, otwarte rany
- niedawno przebyte operacje
- gorączka, przeziębienie, grypa
- choroby nerek
- miażdżyca
- skóra alergiczna