Każda z nas chciałaby móc jak najdłużej cieszyć się zdrową skórą pełną blasku. Przykładamy więc dużą wagę do tego, aby kosmetyki, których używamy były jak najlepszej jakości. Pielęgnacja z zewnątrz to jednak nie wszystko. Równie ważne, a czasem nawet ważniejsze, jest zadbanie o skórę od wewnątrz za pomocą odpowiedniej diety. 

Nie bój się tłuszczy!

Dbając o szczupłą sylwetkę, często staramy się wyeliminować z diety tłuszcze, jednak jest to zupełnie niepotrzebne. Nienasycone kwasy tłuszczowej, takie jak Omega-3 i Omega-6 w odpowiednich proporcjach są nie tylko całkowicie niegroźne dla figury, ale również fantastycznie odżywiają i uelastyczniają skórę. Warto więc zadbać o to, aby w diecie nigdy nie zabrakło tłustych ryb, takich jak makrela lub tuńczyk, awokado, orzechów i oliwy z oliwek. Poza korzystnym wpływem na kondycję skóry, nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają też pracę mózgu i układu nerwowego — są więc one jednym z podstawowych elementów zdrowej diety.

Dobra wiadomość dla „czekoladoholików”

Liczne badania wykazują, że czekolada również pozytywnie wpływa na wygląd skóry dzięki zawartym w niej flawonoidom, mającym właściwości antyoksydacyjne. Antyoksydanty to związki odpowiedzialne za usuwanie wolnych rodników i spowolnienie procesów starzenia — odgrywają zatem istotną rolę w zachowaniu młodego wyglądu skóry. Najbogatsza w antyoksydanty jest czekolada gorzka o zawartości kakao minimum 70%. Polecamy po nią sięgać... w umiarkowanych ilościach!

Tajemnica pięknej cery Azjatek

Azjatki słyną z nieskazitelnej cery. Jest to zasługa między innymi regularnego spożywania zielonej herbaty, napoju bardzo popularnego w Japonii. Podobnie jak gorzka czekolada, wykazuje ona silne właściwości antyoksydacyjne. Systematyczne picie dwóch kubków dziennie jest w stanie widocznie poprawić elastyczność i wygląd skóry. Ale to nie wszystko! Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym zielona herbata może pomóc w walce z trądzikiem, a także złagodzić objawy alergii skórnych. Jest to jeden z najbardziej wielozadaniowych sprzymierzeńców zdrowej i pięknej cery. Pamiętajmy, że stan naszej skóry często jest odzwierciedleniem stanu naszego całego organizmu.

Na nic zdadzą się najdroższe kosmetyki, jeśli najpierw nie zatroszczymy się o siebie od wewnątrz. Dieta bogata we właściwe składniki sprawi, że Twoja skóra odwdzięczy się zdrowym i młodym wyglądem, a odpowiednie kosmetyki pomogą dopełnić efekt.