Niegdyś terapię dwutlenkiem węgla stosowano głównie do leczenia chorób, dziś zyskuję popularność jako zabieg upiększający. Kiedy i dlaczego warto zainteresować się karboksyterapią?
Karboksyterapia - co to jest?
Karboksyterapia znana jest od lat 30 XX wieku. Leczono nią zaburzenia krążenia w kończynach dolnych, a także wykorzystywano w chorobach stawów, czy niektórych chorób serca. Co więcej, w latach 40. dwutlenek węgla był podawany podskórnie, przy powikłaniach naczyniowych, a nawet odleżynach. Stosowano także specjalne kąpiele w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla. Po czasie odkryto, że gaz ma świetny wpływ na kondycję skóry. Teraz karboksyterapia jest popularna w dermatologii, medycynie estetycznej, a nawet trychologii!Karboksyterapia - na czym polega?
Zabieg karboksyterapii opiera się na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę. Robi się to za mocą wstrzyknięć, przy wykorzystaniu małej igły. Jest to metoda na tyle bezpieczna, że nie ma skutków ubocznych. Dlaczego? Bo dwutlenek węgla to gaz, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Do zabiegu nie potrzeba także stosować znieczulenia, aczkolwiek należy liczyć się z małym dyskomfortem, czy uczuciem "rozpierania" skóry w czasie aplikowania gazu pod skórę.Jakie są efekty zabiegu?
Karboksyterapia poprawia miejscowy przepływ krwi i zwiększa ilość tlenu w tkance, dzięki czemu wygładza skórę, redukuje tkankę tłuszczową, ujędrnia, rozświetla, a także wygładza.Kiedy warto zdecydować się na karboksyterapię?
Zabieg ten wpływa na ogólną kondycję skóry, dlatego często wykorzystuje się go, by usunąć rozstępy, spłycić zmarszczki, usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, czy rozjaśnić blizny.
Do tego poprawia także kondycję skóry głowy. Z powodzeniem stosuje się go na łysienie, a także łupież i problemy skóry głowy.
Jakie są przeciwskazania?
Choć karboksyterapia nie ma skutków ubocznych, to istnieją przeciwskazania do jej wykonywania. Należą do nich: astma i zaburzenia oddechowe, ciąża, karmienie piersią, zaburzenia naczyniowe, nowotwór, czy niewyrównane nadciśnienie.Jakie okolice najczęściej poddaje się karboksyterapii?
Zdecydowanie te, na których skóra potrzebuje ujędrnienia bądź wyszczuplenia. Tym samym do karboksyterapii wybiera się brzuch, pośladki, uda, twarz, szyję, dekolt i skórę głowy.
Przed i w trakcie karboksyterapii
Przed zabiegiem należy udać się na konsultację z kosmetologiem. Oceni on, czy zabieg karboksyterapii jest dobrym rozwiązaniem w określonym przypadku, wykluczy wszelkie przeciwskazania, a także zaproponuje odpowiednią ilość serii zabiegu, by ten przyniósł, jak najlepsze efekty.Choć zabieg nie jest bolesny, to można odczuwać dyskomfort w trakcie aplikowania gazu za pomocą igły. Po zaaplikowaniu na skórze na moment widać wybrzuszenie, które znika, gdy tylko gaz się wchłonie.
Jeżeli chcesz mieć piękną skórę, pozbyć się miejscowo tkanki tłuszczowej, zadbać o ujędrnienie, a także zdrowy wygląd swojego ciała, to karboksyterapia może być świetnym rozwiązaniem. Warto przed zabiegiem porozmawiać z kosmetologiem i ustalić możliwość wykonania zabiegu, a także niezbędną ilość serii, by osiągnąć wymarzony efekt. To rozwiązanie bezpieczne, nieinwazyjne, a jednocześnie dające świetne rezultaty.