Jednym z najczęściej polecanych przez specjalistów sposobów na radzenie sobie ze stresem jest jego eliminacja dzięki intensywnemu wysiłkowi fizycznemu. Wysiłek fizyczny jakiemu poddajemy nasze ciało może doprowadzić do wydzielania się endorfin, potocznie zwanych hormonami szczęścia. Wydzielanie się tego związku ma bardzo znamienny wpływ na odczuwanie przez ćwiczącą osobę uczuć związanych z pozytywnymi emocjami.

Lekkie ćwiczenia niwelują stres

Najważniejszym w tym rodzaju terapii jest jednak to, aby ćwiczenia były lekkie, niezbyt wymagające, pozbawione poczucia rywalizacji,  wolne od wszelkich czynników mogąc stres pogłębić. Powinno się stronić od uprawiania sportów wyczynowych bądź ekstremalnych, które jeszcze bardziej podsycają wszelkie stresogenne bodźce. 

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Najczęściej w terapii stresu związanej z intensywnym wysiłkiem fizycznym zalecane jest bieganie, jazda na rowerze, czy ćwiczenia  wykonywane na siłowni. Posiłkując się powiedzeniem "w zdrowym ciele zdrowy duch" wielu specjalistów uważa, iż poprzez zintensyfikowanie własnej aktywności fizycznej osoby cierpiące na stres nie tylko będą mogły o nim zapomnieć skupiając całą uwagę na ćwiczeniach, lecz również zwiększy się ich poczucie własnej wartości poprzez poprawę ogólnego wyglądu ciała. Nie od dziś bowiem wiadomo, że jakość naszej cielesnej powłoki ma bardzo duży wpływ na naszą psychikę. Zasadniczo osoby dbające o swoją kondycję fizyczną są bardziej pewne siebie i swoich możliwości, a co za tym idzie, wykazują się zwiększoną odpornością na stres i mają lepsze samopoczucie.