Wiosną wszystko budzi się do życia. Podobnie jest z naszą skórą - po długiej i ciężkiej zimie przygotowuje się do pełnej regeneracji. Jak możemy wspomóc ten proces i sprawić, by nasza skóra szybciej odzyskała zdrowie i blask?

Po pierwsze oczyszczanie


Zanim przejdziemy do odżywiania skóry, należy porządnie ją oczyścić. Po zimie nasza skóra może być szara i szorstka - dobrze więc pozbyć się martwego naskórka i odsłonić nową, zdrową skórę. Można użyć kupnego lub domowego peelingu. Ważne, żeby ziarenka nie były zbyt ostre i nie poraniły naszej skóry. Przy suchej lub wrażliwej cerze warto wybrać peeling enzymatyczny, który działa dużo delikatniej, niż tradycyjny peeling mechaniczny. Krótki masaż towarzyszący peelingowi pobudzi dodatkowo krążenie i produkcję kolagenu.

Dogłębne odżywianie

Kolejnym krokiem powinno być dogłębne odżywianie. Po dokładnym złuszczeniu skóra jest w stanie przyjąć najwięcej składników odżywczych i warto to wykorzystać. Tutaj zasada jest podobna, jak w przypadku peelingów - sprawdzą się zarówno domowe, jak i kupne maseczki, należy jednak zwrócić uwagę na skład tych drugich. Powinny zawierać jak najwięcej naturalnych składników i witamin.

Wiosna to też dobry czas, żeby skusić się na wypróbowanie serum. Jest to produkt o lekkiej konsystencji, który nakłada się pod krem. Wchłania się on całkowicie i nie zapycha skóry, ma za to za zadanie dostarczyć jej dodatkowych składników odżywczych.

Kosmetyki z bogatym składem

Przede wszystkim powinnyśmy wybierać kosmetyki, które zawierają dużo substancji aktywnych. Wspomogą one procesy metaboliczne komórek i nawilżą skórę. Mrozy i suche zimowe powietrze mogły wysuszyć i uszkodzić skórę tam, gdzie jest najdelikatniejsza i najbardziej wystawiona na czynniki zewnętrzne, na przykład na twarzy. Kompleksowy plan pielęgnacji pomoże odwrócić te zmiany i przywrócić skórze równowagę. Zwracajmy uwagę na składy kosmetyków, których używamy - witaminy, aminokwasy i naturalne oleje roślinne powinny znajdować się jak najwyżej listy składników.

Po zastosowaniu tych trzech kroków, skóra szybko odzyska witalność i blask. Wiosna da nam zastrzyk nowej energii, co będzie miało odzwierciedlenie w wyglądzie naszej skory. 


Źródło: Primalife.pl